2015-2016 Mezuniyet Töreni

22.5.2016

Kâhta Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören ve aldıkları eğitimle diploma almaya hak kazanan öğrenciler düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini alarak kep fırlattı.

Törene Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali AYDIN, Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi KAYA, Belediye Başkanı Abdurrahman TOPRAK, Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris TÜREL, Kâhta Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlkan Ali OLGUNOĞLU, akademik ve idari çalışanlar, öğrenciler ve velileri katıldı. 

Tören, öğrencilerin geçişi ile başlarken saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Kâhta Meslek Yüksekokulu birincisi Emine KOLDAŞ, Kâhta Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlkan Ali OLGUNOĞLU ve Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali AYDIN birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmalardan sonra Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali AYDIN, Kâhta Meslek Yüksekokulu birincisi Emine KOLDAŞ'ın mezuniyet kütüğüne plaka çakışına refakat ederek birinciye plaket ve ödül verdi. Ardından Kâhta Meslek Yüksekokulu ikinci ve üçüncülerine plaket ve ödülleri verildi. Daha sonra ise Kâhta Meslek Yüksekokulu’na desteklerinden dolayı Müdür Doç. Dr. İlkan Ali OLGUNOĞLU tarafından Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi KAYA ile Belediye Başkanı Abdurrahman TOPRAK’a üniversitemiz tabağı takdim edildi. Takdimlerin ardından bölüm bölüm öğrenciler hocalarından mezuniyet belgelerini alarak en sonunda kep attı. 

Kâhta Meslek Yüksekokulu birincisi Emine KOLDAŞ yaptığı konuşmada Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’ye, Kâhta Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlkan Ali OLGUNOĞLU’na, hocalarına, ailesine ve sınıf arkadaşlarına teşekkür etti.  

Kâhta Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlkan Ali OLGUNOĞLU ise yaptığı konuşmada herkes için özel bir gün olduğunu ve öğrencilerin 10. yıl mezunları olduğunu vurguladı. Eğitilmiş insan gücünü artırma ve ülkemizin çağdaş ülkeler arasında güçlü bir konuma ulaşmasında üniversitelerin önemli bir rol üstlendiğini vurgulayan Doç. Dr. OLGUNOĞLU bu sorumluluğu Üniversitemize bağlı Kâhta Meslek Yüksekokulu’nun en iyi şekilde yerine getirme çabası içerisinde olduğunu söyledi. Doç. Dr. OLGUNOĞLU öğrencilerin bahtlarının açık olması dileğinde bulunarak teşekkür etti.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali AYDIN öğrenci velilerine seslenerek ilkokul, ortaokul ve lise dönemlerinde destek oldukları evlatların bir süre önce kendilerine emanet edildiğini, şimdi bu emanetleri mezun ettiklerini söyleyerek öğrencilerin bugüne gelmesinde emeği geçen akademik ve idari çalışanlara ve ailelere teşekkür etti. Prof. Dr. AYDIN öğrencilere hayatlarında başarılı olmaları temennisinde bulunarak mezuniyetlerinin hayırlı olmasını diledi. 

Törenin ardından iki yıldır Kâhta Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören 938 öğrenci diploma almaya hak kazanarak Üniversitemiz Kâhta Meslek Yüksekokulu’ndan mezun oldu. 

Görünütülenme Sayısı: 1461